Zimné národné hry Špeciálnych olympiád

V dňoch 9. – 11.februára 2020 sa na Štrbskom plese konali Zimné národné hry Špeciálnych olympiád, ktoré boli aj nominačnými hrami na svetovú zimnú olympiádu.

Za naše združenie sa ich zúčastnilo rekordných 8 športovcov v troch zimných športoch.

V zjazdovom lyžovaní hájili naše farby 4 zjazdári v troch výkonnostných kategóriách. Medzi pokročilými zjazdármi Dávid Boček získal v slalome a obrovskom slalome 2 bronzové umiestnenia. V kategórii stredne pokročilých Katka Kostelníková získala v obrovskom slalome a slalome zlato a striebro , Samuel Dečo zlato v slalome a pekné piate umiestnenie v obrovskom slalome. Filipko Ocelík pri svojej premiére získal skvelé zlato a striebro v slalome a obrovskom slalome.

V behu na snežniciach v premiére Adam Hudák získal zlato v behu na 100 m a zlato v štafete 4x100m, Kevin Kopper 2 krát striebro v behu na 100m a 200m a zlato v štafete na 4x100m, Miloško Krupáš v silnej konkurencii pekné 6. miesto v behu na 100 m.

V bežeckom lyžovaní nás zastupovala Lenka Láslofiová a získala dvakrát striebro na tratiach 500 m a 1km.

Všetkým našim športovcom blahoželáme k ich úspechom a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

Zjazdovým lyžiarom veľmi pomohli aj tréningy na Jahodnej pod odborným vedením inštruktora z JAKA SKI, ktoré mohli mať vďaka grantu Nadácie Penta. Ďakujeme.