VEDELI STE, ŽE…

… logo nášho občianskeho združenia namaľoval 7-ročný Dávid s Downovým syndrómom? Opísal písmená štetcom a usmial sa na nás. Tento chlapec možno nebude slávnym vedcom alebo spevákom, ale môže byť šťastným členom našej spoločnosti. Ak ho táto spoločnosť bude akceptovať.

…. prostredníctvom občianskeho združenia USMEJ SA NA MŇA môžete prispieť na učebné pomôcky, liečebné a rehabilitačné procedúry a záujmovú činnosť zdravotne postihnutých detí v Košiciach a blízkom okolí?

počítač môže aj rozprávať? Tento hovoriaci počítač pomáha najmä nevidiacim a slabozrakým ľuďom.

… aj nevidiaci chlapci môžu preraziť v show-biznise? Súrodenci Henrich a Norbert Wilnrotterovci z nášho OZ sa svojim raperským vystúpením dostali až do finále televíznej súťaže Česko-Slovensko má talent?

… aj deti s mentálnym znevýhodnením môžu dosahovať vynikajúce športové výsledky, keď majú talent, vôľu a dobré vedenie? Dôkazom toho je náš Dávid Boček, ktorý v plávaní a lyžovaní patrí medzi slovenskú špičku v svojej kategórii a v roku 2013 sa stal olympijským víťazom v zjazdovom lyžovaní na Špeciálnej olympiáde v Južnej Korei a v roku 2017 získal bronzovú medailu v tom istom športe na Špeciálnej olympiáde v Rakúsku. Dávid získal aj grant v konkurencii zdravých detí Talent novej Európy.

košický magistrát zdobil obraz v nadživotnej veľkosti od „výnimočného“ 12- ročného Daniela Varhola zo Špeciálnej ZŠ pre deti s mentálnym hendikepom? Jeho vnímanie témy „Ja a moje mesto“ je celkom nevšedné. „Veď posúďte sami“: