Podnikať v súčasnosti nie je jednoduché, no podnikať s otvoreným srdcom je vzácne. Vďaka Petrovi Vaľovi zo spoločnosti EXIsport má 321 hendikepovaných a sociálne odkázaných detí, mladých ľudí a ich rodičov nové teplé kožené topánky a čižmičky zdarma. K tomu pribalili ešte športové potreby pod stromček. Zo vzácneho daru sa potešia klienti z OZ Usmej sa na mňa, SPDDD Úsmev ako dar, Centrum pre obnovu rodiny Dorka Košice, Centrum pre deti a rodiny Svidník, Centrum pre deti a rodiny Sečovce – Anjelik a Maják, n.o. pre hluchoslepých klientov.

„V novembri nás oslovil pán Vaľo z EXIsportu, že by chcel pomôcť hendikepovaným deťom a rodinám darovaním nových zimných topánok“, hovorí Dagmar Kočiová, riaditeľka OZ Usmej sa na mňa. „Taká ponuka sa neodmieta, lebo v mnohých rodinách s hendikepovaným dieťaťom nezvyšujú peniaze na kvalitné topánky. Niekedy rodičia doprajú dieťaťu, ale sebe už nie. Preto si neviete predstaviť tú radosť z nových, teplých, kožených topánok, ktoré by si inak nemohli dovoliť,“dodáva riaditeľka. „Veľmi nás potešili všetky poďakovania, no mimoriadne od mamičky 6-ročnej Tatianky s DMO a ďalšími diagnózami, ktorá napísala, že v týchto čižmičkách chce dcérka chodiť aj sama bez pomoci“.
Pán Vaľo im pribalil ešte 4 krabice športových potrieb, ktoré rozdelili do škôl, kde vzdelávajú hendikepované deti. S ponúknutou pomocou sa podelili aj s ďalšími organizáciami, ktoré pomáhajú zdravotne a sociálne odkázaným ľuďom.

Monika Nigutová z SPDDD Úsmev ako dar vyjadrila tiež svoju radosť: „Keď sme si čítali želania mladších i starších detí našich klientov pod vianočný stromček, viackrát sa tam opakovali práve teplé zimné topánky. Preto nás veľmi potešilo, keď sme dostali ponuku zapojiť aj naše rodiny do tejto darčekovej akcie. Je to pre naše rodiny veľká pomoc, hlavne, keď je v rodine detí viac. Môžu tak ušetrené peniažky využiť na iné nevyhnutné potreby pre rodinu. Chceme sa preto aj touto cestou poďakovať firme EXIsport za ich štedrosť a OZ Usmej sa na mňa, že sa s ponúknutou pomocou s nami podelili. Je to vždy veľmi pekná skúsenosť, keď si vieme aj my v rámci neziskovej sféry pomáhať“.

V Detskom domove v Svidníku, kde je 91 klientov, rozdajú topánky na Mikuláša aj s nejakou sladkosťou a v Detskom domove v Sečovciach sa budú deti tešiť z topánočiek pri stromčeku 18. decembra.