Pravidelné športové tréningy

Sme veľmi radi, že dávame možnosť mladým ľuďom s intelektuálnym znevýhodnením pravidelne športovať.

Každý si môže vybrať šport, ktorý má rád, alebo ktorý mu vyhovuje.

PLAVECKÉ TRÉNINGY s trénerkou Erikou Bočekovou sú dva krát do týždňa na košickej krytej plavárni. Tieto tréningy navštevuje pravidelne 10 plavcov.

KONDIČNÉ TRÉNINGY s trénerom Štefanom Bendulom sú určené pre lyžiarov, ale aj pre všetkých, ktorí sa chcú pravidelne hýbať. Raz do týždňa „makajú“ v telocvični na svojej kondičke s náradím, ale aj s vlastným telom a pri tom sa aj veľa nasmejú.

HRAVÁ JÓGA s trénerkou Ivkou Končekovou oslovila zase inú skupinu výnimočných detí. Hravou, ale aj poučnou formou si popreťahujú telíčka, naučia sa ovládať stres, správne dýchať, udržať pozornosť a relaxovať. Raz do týždňa cvičíme z pohodlia domova online.

TRÉNINGY TAEKWONDA – športový klub polície pod vedením Pavla Ižarika už 4. rok pravidelne organizuje tréningy aj pre športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.

LYŽIARSKE TRÉNINGY – v zime podporujeme zjazdové a bežecké lyžovanie, v lete trénujeme na kolieskových bežkách.

BOWLINGOVÉ TRĚNINGY – pravidelne raz za dva týždne sa stretáva mládež na tréningoch, aby si zdokonaľovali svoje zručnosti, ale aj sa stretli a pobavili.

Na financovanie tréningov, výstroje a výzbroje sme získali grant v hodnote 1000 Eur od Nadácie PENTA (financovanie trénerov a priestorov na šport) a 4000 Eur od Nadácie Kia (zakúpili sme lyže a topánky a ochranné pomôcky pre zjazdových a bežeckých lyžiarov, snežnice a topánky, plavky pre plavcov, náradie na kondičné tréningy a na taekwondo. Ďakujeme

ÚČASŤ NA HOKEJOVÝCH ZÁPASOCH – máme aj veľkých hokejových fanúšikov, ktorým robí veľkú radosť účasť na hokejových zápasoch HC Košice. Lístky nám sponzorsky poskytuje Steel arena Košice prostredníctvom pána Stanislava Muchu. Ďakujeme.