Sústredenie olympijských nádejí

Lyžiarske svahy a trate na bežecké lyžovanie na Štrbskom Plese patrili od 14. – 18. 2. 2022 viac ako 30-tim športovcom s intelektuálnym znevýhodnením z celého Slovenska.

Špeciálne olympiády Slovensko zorganizovali sústredenie, na ktorom zabezpečili reprezentantom profesionálne podmienky na tréningy, pretože Svetové zimné hry Špeciálnych olympiád sú plánované už o necelý rok v ruskej Kazani.

Medzi výberom najlepších zimných športovcov z celého Slovenska boli aj 5 z OZ Usmej sa na mňa (Katka Kostelníková, Samuel Dečo, Dávid Boček – zjazdové lyžovanie, Adam Hudák – beh na snežniciach a Lenka Láslofiová – bežky. Z nášho športového klubu sú nominované na olympiádu aj dve trénerky Dagmar Kočiová a Erika Bočeková.

„Na naše sústredenie prišli športovci, ktorí budú Slovensko reprezentovať v zjazdovom lyžovaní, v bežeckom lyžovaní a v behu na snežniciach. Je to pre nich dôležitá súčasť prípravy na zimné hry, preto sme radi, že nikoho nevyradilo ochorenie alebo zranenie,“ uviedla Martina Gogolová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

„Vyšli nám tu v ústrety. Máme tu vlastný svah, vlastnú trať na slalom a na obrovský slalom. Trate na bežecké lyžovanie sú dokonale pripravené a využívajú ich športovci aj na tréningy v behu na snežniciach. Podarilo sa nám zabezpečiť inštruktorov z lyžiarskej školy, ktorí našich Speciallyžiarov zdokonaľujú v jazdení v bránkach,“ dodala Gogolová.