Vďaka grantovému programu „Plnou parou na Para“, ktorý mohol vzniknúť vďaka podpore z programu Tu žijeme a pomáhame Karpatskej nadácie a Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o.

V rámci projektu sme zrealizovali tieto aktivity:

1. Mini ILYO CUP Košice – Súťaže sa zúčastnilo všetkých 12 športovcov a zmerali si svoje schopnosti v obratnosti, rýchlosti a technike taekwondo.

2. 3.kolo ligy SR Cassovia Cup, Košice – nominovali sa dvaja športovci – Monika Ruščáková a David Boček.

3. Sústredenie Plejsy Sústredenia sa zúčastnilo 10 športovcov a 2 asistenti – dobrovoľníci z OZ Usmej sa na mňa.

4. Hungarian Open 2019 – medzinárodná súťaž v Poomsae Open – kategória Para a Freestyle. Na súťaži sa zúčastnili z nášho oddielu iba 2 športovci – Katka Kostelníková a Peter Bičkoš – ktorí si počínali vynikajúco.

Za dobu trvania projektu 12 našich mentálne, sluchovo, zrakovo a telesne postihnutých športovcov absolvovalo množstvo športových aktivít (tréningy, súťaže, exhibície), čo sa pozitívne prejavilo na ich výkonnostnom raste, čoho výsledkom je zisk vyššieho stupňa v rámci skúšok technickej vyspelosti – všetkým sa podarilo získať žltý opasok.

Najväčším úspechom našich športovcov je zvládnutie nominačných kritérií a účasť na medzinárodnej súťaži v para taekwonde, kde získali jednu zlatú a jednu striebornú medailu, čo je obrovský úspech pri relatívne krátkej príprave. Peter Bičkoš (DS) porazil konkurenta, ktorý bol bronzový na ME a je držiteľom opasku vo vyššej výkonnostnej triede.

Tiež je veľkým úspechom, že sa rozšírili rady hendikepovaných taekwondistov a zlepšuje sa kondícia našich športovcov.

Ďakujeme aj oddielu ILYO Taekwondo ŠKP Košice, ktorí sa im venujú a prijali ich do svojej základne zdravých športovcov.