Niektorí z nás vidia v tme, počujú očami, čítajú prstami, pohybujú sa rukami, alebo rozmýšľajú celý život ak deti. Dali sme príležitosť vyskúšať si to zdravým ľuďom aspoň na pár minút na vlastnej koži. Boli veľmi prekvapení, aké je to náročné a koľko prekážok máme.

Zdraví ľudia si veľakrát nevedia ani predstaviť, aké je to byť nevidiaci, nepočujúci, alebo na vozíčku. Nevedia si predstaviť prekážky, s ktorými sa títo ľudia stretávajú.
Preto sme jedno pekné popoludnie (aj keď s malou prekážkou vo forme búrky s krúpami :) pred kinom Úsmev v Košiciach dali možnosť vyskúšať okoloidúcim, aké je to chodiť bez zraku s bielou paličkou, vyskúšať si vyskladať si a prečítať svoje meno v Brajlovom písme, prekonať obrubníky na vozíčku, vyskúšať si ako počujú nedoslýchaví, keď je búrka atď. Ľudia boli veľmi prekvapení, koľko prekážok musia hendikepovaní ľudia prekonávať. Zároveň sme mali možnosť ukázať, že hendikepovaní ľudia sú aj zruční a vedia vyrábať krásne výrobky, ktoré sa predávajú aj Dobrom obchode.

Bolo to veľmi milé a poučné popoludnie pre všetkých. Určite ho chceme opakovať, lebo to má význam pre obidve strany. My sme mohli priblížiť náš svet, zdraví sa niečo dozvedeli a môžu nás viac pochopiť a tolerovať, možno aj pomôcť.