13. benefičný koncert Usmej sa na mňa opäť výnimočný. 

Toho roku sa už po 13. krát uskutočnil benefičný koncert pre sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne hendikepované deti v nedeľu 11. marca 2018 od 17:00 hod. v Historickej radnici v Košiciach.

Diváci sa mohli tešiť z rôznorodého programu. Pozvanie organizátorov prijali speváčka Lina Mayer, akordeónový orchester Slovak accordion orchestra pod vedením nevidiaceho muzikanta Vladimíra Košíka, mladá košická kapela Deni a iskru ľudového tanca vniesol aj folklórny súbor Omladina.

Ale určite najviac potešili vystúpenia talentovaných hendikepovaných „detí“. Nevidiaci Marco Oros prekvapil divákov rôznymi typmi exotických hudobných nástrojov, ale aj alikvotným spevom. Downička Aďka Bérešová zahrala na klavíri, deti zo SŠ na Vojenskej ulici zatancovali, spevácky zbor zo ZŠ na Gemerskej ulici, ktorý integruje aj telesne hendikepované dvojičky zaspieval, výnimočný Milan Berko nám predstavil svoju skupinu a dokázal, že s deťmi to vie a najmenšia speváčka Viki Hrabovská zaspievala rozkošné pesničky.

Programom sprevádzal redaktor RTVS Zdeno Zubák a výnimočná Sofia Ligušová.

Finančný výťažok z koncertu použije OZ na zorganizovanie špeciálneho letného tábora pre sluchovo, zrakovo a mentálne hendikepované deti z Košíc a okolia.

Súčasťou koncertu bola aj výstava výrobkov Výnimoční remeselníci, ktoré vznikli v rámci projektu Nadácie Volswagen Budúcnoť s autizmom.