Športové sústredenie pre „výnimočných“ plavcov a lyžiarov.

Koncom augusta (30.8. – 2.9. 2021) sme zorganizovali sústredenie pre športovcov z oddielu Usmej sa na mňa v Drienici pri Sabinove, keďže sú tam ideálne podmienky – ubytovanie v lone prírody, plaváreň, wellness, málo ľudí atď.

Keďže dlhé pandemické obdobie ich ukrátilo o pravidelné tréningy, aj ich kondícia poklesla. Preto sme usúdili, že pred novou plaveckou a lyžiarskou sezónou by im pomohli trochu zhustené tréningy pod odborným vedením. Ide o športovcov s intelektuálnym znevýhodnením, preto potrebujú špeciálny prístup. Plavci mali dvojfázové tréningy na plavárni pod vedení ich skúsenej trénerky Eriky Bočekovej a lyžiari, nominovaní na zimnú olympiádu v ruskej Kazani, ktorú organizuje celosvetové hnutie špeciálnych olympiád, mali dvojfázové kondičné tréningy v telocvični pod vedením skúseného kondičného trénera Štefana Bendulu. Keď počasie dovolilo, išli sme aj na túru do krásnej okolitej prírody, zahrali sme si bowling, či vytancovali sme  sa na diskotéke. A na záver sme im dopriali pobyt vo wellness na uvoľnenie svalov po náročných tréningoch.

Telesnú kondíciu „výnimočných“ športovcov plánujeme ďalej udržiavať a rozvíjať na pravidelných tréningoch pre plavcov a kondičných tréningoch pre lyžiarov. Veríme, že to prinesie ovocie nielen pri udržaní ich zdravia, ale aj na súťažiach.

Toto sústredenie sa mohlo uskutočniť aj vďaka príspevku z Fondu zdravia mesta Košice.