Hudba v tme 2023

Mnohí z nás sa v detstve báli tmy, možno niektorí sa tmy boja dodnes.

Sú ale medzi nami ľudia, pre ktorých je tma každodennou spoločníčkou, je súčasťou ich života. Aj napriek tomu ale neostávajú vo svojej tme zamknutí. Zamerajú sa na veci, ktoré sa im páčia, ktoré napriek tomu, že nevidia, môžu robiť, pracujú na sebe.

Takýchto troch výnimočných ľudí sme mali možnosť zažiť na koncerte Hudba v tme, ktorý sa konal 15. 10. 2023 v Kulturparku v Košiciach.

Peter Tomi, Vera Karas a Marco Oros – traja nevidiaci výnimoční hudobníci a speváci napriek zrakovému hendikepu pre nás pripravili nádherný koncert.

Keďže sa celý odohrával v tme, nielenže sme sa aj takto zmyslovo dostali bližšie k našim vystupujúcim a naše oči si oddýchli, ale získali sme možnosť zbystriť naše ostatné zmysly, hlavne srdcia, omnoho viac.

Po koncerte sa o nás znamenito postarali naši výnimoční čašníci. Pri káve, čaji a malom občerstvení sme sa mohli príjemne porozprávať a pekne ukončiť tento vzácny zážitok.

Týmto podujatím sme chceli poukázať, že aj zdravotne znevýhodnení ľudia sú uplatniteľní na pracovnom trhu.

Podujatie Hudba v tme je súčasťou  projektu občianskeho združenia Usmej sa na mňa ROVNOSŤ PRÍLEŽITOSTÍ PRE VŠETKÝCH, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou v programe Impact Lab Nadácie Pontis.

https://www.facebook.com/telketv/videos/717602490264135

https://www.facebook.com/Dagmar.Kociova1/videos/1842455042819006