Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Úspešní plavci


V piatok, 29. apríla sa na košickej plavárni konali Národné plavecké preteky špeciálnych olympiád. Slovenské hnutie špeciálnych olympiád, patriace do medzinárodnej siete Special Olympics, organizuje športové súťaže pre ľudí s mentálnym hendikepom na Slovensku.

Naše Občianske združenie reprezentovali dvaja plavci s Downovým syndrómom – Dávid Boček a Tomáš Bak. Mali stopercentnú úspešnosť, keď v štyroch disciplínach, ktoré absolvovali získali štyri medaily.

Dávid Boček plával 50 m prsia v svojom novom osobnom rekorde, kde získal zlato a 50 m voľným spôsobom s bronzovou medailou. Aj tu si v rozplavbe urobil svoj osobný rekord. Dávid má zatiaľ hendikep, že patrí medzi najmladších a najmenších plavcov, ale veríme, že ho čaká skvelá športová budúcnosť.

Tomáš Bak bol vôbec prvýkrát na plaveckých pretekoch a hneď získal dve zlaté medaily – v disciplínach 25 m prsia a 25 m voľný spôsob.

Ich trénerka Erika Bočeková bola veľmi spokojná so svojimi zverencami a zdá sa, že v pomere počtu súťažiacich a získaných ocenení bola najúspešnejšou trénerkou.
Keďže chlapci súťažili v rodných Košiciach, mali aj početný fanklub s neodmysliteľnými plagátmi.


GRATULUJEME!
Tomáš, Erika, Dávid

Tomáš a Dávid

fanklub

fanklub