Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Letný tábor - SLNEČNÝ MAJER 2009


Už piaty ročník letného tábora OZ Usmej sa na mňa, ktorý sa uskutočnil na Slnečnom majeri v Stebnickej Huti, sa niesol vo veselom duchu divokého západu a neostal povesti časom indiánov a kovbojov naozaj nič dlžný.

Na celých sedem dní šerif Mac Kviťo (Maroš Kvitkovský) s veľkým indiánskym náčelníkom Ičanom (Ivan Mikle) pred očami 60 výnimočných detí a mladých a ich vedúcich zakopali symbolickú vojnovú sekeru a otvorili priestor pre rozvíjanie ich šikovnosti, tvorivosti, súťaže a hry v priateľskej a veselej atmosfére.

Všetkých veľmi tešilo krásne slnečné počasie počas celého pobytu, ktoré umožnilo naplniť všetky naplánované aktivity vonku pod holým nebom. Hneď v prvý deň vyzdobili šikovné výnimočné deti prostredie Slnečného majera stavbou indiánskeho stanu, ktorý nielen samé zošili, ale aj svojimi krásnymi maľbami ozdobili. Svoju šikovnosť a tvorivosť dokázali aj pri výrobe indiánskych čeleniek, náramkov a náhrdelníkov, či pri zdobení kapsičiek servítkovou technikou, alebo pri výrobe zvieratiek z hliny. Náročná olympiáda divokého západu preverila ich fyzickú kondíciu, obratnosť i silu. Stanovištia s rôznymi disciplínami vyplavili na svetlo niekoľko pozoruhodných talentov v skupine menších i starších detí. Neodmysliteľnou súčasťou každého tábora je určite táborák, ktorý bol tento rok sprevádzaný nočným pochodom k indiánskemu stanu s cieľom nielen sa nestratiť, ale aj priniesť odkaz indiánskeho náčelníka všetkým účastníkom tábora. O úspechu tejto nočnej akcie určite niet pochýb!

Všetky aktivity tábora boli každý deň striedané jazdou na koníkoch a plávaním a hrami v bazéne. O jedno zaujímavé popoludnie sa postarala naša návšteva – Alex, ktorý doprial všetkým deťom, mladým i vedúcim úžasný zážitok vyskúšať si zliezať stenu. Určite sa na túto aktivitu budú všetci tešiť aj v ďalšom tábore.

Každý večer, keď už nad našim divokým západom zapadalo slnko, malí veselí indiáni a kovboji zapĺňali miestnosť, kde si mohli schuti zatancovať, predviesť svoje talenty, pozrieť si rozprávku, ale aj poriadne osláviť okrúhly piaty ročník tábora občianskeho združenia.

Volejbal, futbal, prehadzovaná, jazda na kolobežke, skoky cez švihadlo a ešte omnoho ďalších aktivít a hier vyplnilo na sto percent táborový čas a všetci členovia združenia sa už teraz tešia na ďalší ročník letného tábora a všetky výnimočné deti a mladých.


  Fotogaléria