Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Letný tábor - Košickej Belej 2015

Džavot výnimočných detí sa rozliehal od 9. do 15. augusta 2015 v areáli hotela DAM v Košickej Belej, kde Občianske združenie Usmej sa na mňa zorganizovalo už 11. letný tábor pre sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne znevýhodnené deti a mládež. O 30 detí sa postarali 12 dobrovoľníci. Tábor mal rozprávkovú tému Šmolkovia a umožnil deťom s rôznymi hendikepmi zažiť dobrodružstvo ale aj pomôcť ich rodičom so starostlivosťou.

Projekt mohol byť zorganizovaný aj vďaka príspevku Fondu zdravia mesta Košice a Fondu Karpatskej vandrovky Karpatskej nadácie Máme radi Východ.

Animátormi v tábore boli aj sluchovo hendikepovaní mladí ľudia.

Deti čakal bohatý program, ktorí obohatila šermiarska skupina LARP klub Košice, zvieratká z OZ Biely Tesák, ujo Ľubo a motorkári. No najväčším zážitkom pre všetkých boli hasiči, ktorí vytvorili pre deti aj dospelých fantastickú penovú party.

Šmolkov prišli navštíviť aj pán primátor Košíc so svojou námestníčkou, ktorí priniesli deťom pravú šmolkovskú tortu.

Občianske združenie Usmej sa na mňa mohlo letný tábor zorganizovať aj vďaka finančnému výťažku z benefičného koncertu Usmej sa na mňa 2015. Už v letnom tábore si deti pripravovali program na ďalší benefičný koncert a vyrábali darčeky do stánku na Vianočných trhoch.

Projekt podporili:  Fotogaléria - Letný tábor 2015