Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
IDEAXCHANGE–trhovisko neziskových organizácií

V piatok, dvadsiateho prvého septembra sa naše občianske združenie zúčastnilo spolu s ďalšími deviatimi organizáciami z východného Slovenska prvého trhoviska neziskových organizácií „Ideaxchange“, ktorú zorganizovala nadácia Pontis. Už ranné slnko krásneho babieho leta naznačovalo prijemný deň. Balenie potrebných materiálov na výzdobu nášho stánku naznačovalo prípravu niektorej z našich akcií, no kto však mohol tušiť, čo všetko naše občianske združenie dnes prekvapí?
Akcia, ktorá sa konala na Hlavnej ulici pred Štátnou vedeckou knižnicou, bola skvelou príležitosťou informovať širokú verejnosť o našej činnosti a ukázať šikovnosť našich výnimočných detí na veľkom pódiu popri umelcoch ako Katka Koščová, Martin Krausz, či skupina Komajota. Od desiatej hodiny dopoludnia pripravovali všetky vybrané organizácie svoje stánky. Pestrosťou a nadšením z činnosti bola nainfikovaná celá ulica a priťahovala okoloidúcich zvedavcov, z ktorých niektorí predpokladali predstavovanie nových politických strán. Kto vie, ako by v parlamentných voľbách obstála od politiky nezávislá a od úsmevov našich výnimočných detí závislá naša „apolitická“ strana Usmej sa na mňa?
Úlohou každej organizácie zúčastnenej na tomto trhovisku bolo predstaviť svoju činnosť čo najzaujímavejším spôsobom. A to bola pre nás veľká výzva, keďže hranice fantázii kladené neboli. Už od začiatku akcie bolo jasné, že dôvodov pre úsmev a záujem bude naozaj veľa. Každý, kto sa vybral od 13 tej hodiny na Hlavnú ulicu, mohol vidieť členov nášho združenia, ako sa jednotne oblečení v tričkách s logom združenia a úsmevmi, snažili priblížiť ľuďom svet našich výnimočných detí. Náš stánok skrášlený fotkami našich detí pri rôznych aktivitách úspešne udržiavali a „obsluhovali“ naši chlapci Lacko a Robko. Každý návštevník stánku si mohol od nich na pamiatku zobrať drobnosti vyrobené našimi výnimočnými deťmi. Svet nevidiacich a zrakovo postihnutých si mohli ľudia „ohmatať“ pomocou pomôcok, špeciálnych okuliarov pre rôzne postihy zraku a kníh v brailovom písme za asistencie našej Zuzky a priestorovú orientáciu s bielou paličkou a zaviazanými očami s našou Katkou. Pre mnohých to bol naozaj nevšedný zážitok. Pozdĺž celej Hlavnej ulice mohli ľudia stretnúť nikdy pred tým nevidených kolportérov, ktorí roznášali „výnimočné“ číslo novín nášho občianskeho združenia s príznačným menom „Nevšedník“. Mohli ste sa v ňom dočítať nielen o zrealizovaných, ale aj pripravovaných aktivitách združenia. Nechýbala v ňom však ani rubrika šport, inzercia či počasie a to všetko vďaka neúnavnej práci našej pre túto príležitosť „výnimočnej“ šéfredaktorky Eriky. Pri stánku sa o distribúciu Nevšedníka starali naše kolportérky Dáška, Erika a Lydka. Keďže bolo rozdaných celých 1 000 kusov, o úspechu vydania niet pochýb. Na pódiu nás s veľkým ohlasom reprezentovali Dávid Boček a Ľubko Žolčák (prednesom) a chalani Marco Oros, Henrich a Norbert Wilnotterovci (hrou na bubny a repom). A že sa oplatí usmievať mohli členovia združenia i okoloidúci dokázať svojimi širokými úsmevmi na nášho taktiež pre túto akciu „výnimočného“ fotografa Miška a jeho asistentku s rámom Majku. Posolstvá všetkých, ktorí sa fotografovania zúčastnili, budú zverejnené v najbližšej dobe na našej stránke.
Energia, ktorá sa niesla z každého jedného stánku celou Hlavnou ulicou v tento piatok bola dôkazom zmysluplnosti našich činností. Chceli by sme touto cestou popriať všetkým ostatným neziskovým organizáciám (zúčastneným i ostatným) veľa úspechov a radosti do ďalšej práce a zároveň poďakovať nadácii Pontis za túto príležitosť.
Prvé miesto v hodnotení o najpútavejší stánok tohto trhoviska je pre naše združenie jasným signálom, že pokračovať ďalej v našich aktivitách a usmievať sa oplatí! Ďakujeme všetkým, ktorí k tomuto prvému miestu prispeli svojimi hlasmi a taktiež všetkým, ktorí prejavili záujem o našu prácu pristavením sa pri našom stánku a zapojením sa do našich aktivít.


  Fotogaléria