Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
DRŽME SA ZA RUKY

Začiatkom tohto roku sme začali spoluprácu s neziskovou organizáciou FORUM. Pre deti a mládež z Košíc a okolia sme spoločne pripravili projekt pod názvom DRŽME SA ZA RUKY.

Cieľom projektu je podpora umelecky nadaných handicapovaných detí a mládeže a súbežná integrácia týchto detí v rámci spoločných aktivít medzi zdravých rovesníkov.

Projekt pozostáva z nasledujúcich podujatí:

  • Benefičný koncert „USMEJ SA NA MŇA“, február 2005 – na kocerte vystúpia hudobné skupiny I. M. T Smile, Desmod, Zuzana Smatanová, Anna Gaja a samozrejme aj deti zo špeciálnych škôl. Súčasťou koncertu bude prezentácia výtvarných prác detí a mládeže z umeleckých a špeciálnych škôl. Výťažok z benefičného koncertu je určený na zorganizovanie letného detského tábora.

  • TALENT FORUM, máj 2005 - prezentačná výstava prác detí a mládeže, ktoré vznikli ako výsledok spolupráce (spoločné pracovné stretnutia) medzi zdravými a výnimočnými handicapovanými deťmi. Práce budú tematicky zamerané na mesto Košice, životné prostredie a imaginárny svet detí a mládeže. Podujatie bude doplnené vystúpeniami známych umelcov, súťažami, a ďalšími sprievodnými aktivitami. Výťažok z Talent FORUM je určený školám a organizáciám, ktoré sa venujú výchove týchto detí a mládeže.

  • Letný detský tábor „SPOLU JE NÁM DOBRE“, júl 2005 - súčasťou tábora bude špeciálny edukačný program, ktorý bude zohľadňovať špecifiká jednotlivých druhov postihov; program bude klásť dôraz na formovanie kladného vzťahu detí a mládeže oboch skupín k prírode, životnému prostrediu a výtvarnému umeniu, a to prostredníctvom tvorivých dielní priamo v exteriéri.

  • TALENT FORUM, november 2005 - prezentačná výstava prác detí a mládeže, ktoré vznikli ako výsledok spolupráce (spoločné pracovné stretnutia) oboch zainteresovaných skupín. Práce budú tematicky zamerané na Vianoce, rodinu a imaginárny svet detí a mládeže. Aj táto akcia bude spojená s vystúpeniami umelcov, súťažami a ďalšími sprievodnými aktivitami. Výťažok z nej je určený školám a organizáciám, ktoré sa venujú výchove týchto detí a mládeže.