Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Mládežnícky pobyt v Crikvenici

Tento rok, na základe pozitívnych ohlasov z predchádzajúcej akcie venovanej mladým hendikepovaným ľudom situovanej na ostrove Krk sa naše občianske združenie rozhodlo zorganizovať ďalší pobyt, a to v  chorvátskej Crikvenici.
Termin pobytu bol 28.augusta až 5. septembra 2009.
Oslovení mladí hendikepovaní ľudia boli sluchovo, zrakovo a mentálne postihnutí.
Snažili sme sa vytvoriť príjemnú atmosféru, v ktorej by nabrali nové sily, nadviazali nové kontakty, či utužili staré priateľstvá.

Obklopení krásnou prírodou, morom a starobilým mestom Crikvenica piati členovia občianskeho združenia Usmej sa na mňa v roli sprievodcov a desiati mladí ľudia si užívali blahodárne slnko, ktoré im umožnilo plnými dúškami vychutnávať plážovanie pri mori, kúpanie, prechádzky, atrakciu jazdy na crikvenickom vláčiku „Kačiak“, či výletnú plavbu na ostrov Krk, spojenú s diskotékou priamo na lodi...
To všetko zanechalo príjemné spomienky, v mysliach všetkých zúčastnených.
Prekvapilo nás aj daždivé a trochu veterné počasie, ale je potrebné povedať, že to vôbec nepokazilo dobrú náladu, ktorá sa niesla celým pobytom. Netrvalo to dlho, a opäť sme sa mohli venovať naplno aktívnemu relaxu.
Náš pobyt bol spojeny aj s oslavou krásnych dvadsiatych narodenín dvoch účastníkov. Oslavy prebehli veľkolepo s veľkými narodeninovými tortami a super diskotékou.
Chorvátska Crikvenica sa s nimi rozlúčila nádherným západom slnka, čo bola krásna bodka za touto akciou venovanou mladým hendikepovaným ľuďom „bez hendikepu“.