Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Canisterapia

Canisterapia je pomocná terapeutická metóda prostredníctvom psa, ktorá má na klienta relaxačný účinok. Využíva sa predovšetkým v takých prípadoch, kedy iné metódy zlyhávajú. Terapeutický pes je jedinec (nie plemeno), ktorý má vhodné povahové vlastnosti, t.j. nenechá sa ničím a nikým vyviesť z rovnováhy. Klientom na canisterapiu môže byť dieťa, dospelý i starší človek, postihnutý napr. autizmom, poruchou motoriky, asociálnym správaním, ťažkosťami v oblasti komunikácie, či nedostatkom sebadôvery.

Tento druh terapie potrebuje svoj čas, niekedy i rok, no výsledky sa istotne dostavia. Túžbou všetkých terapeutov, ktorí dodnes vykonávajú túto činnosť bez nároku na hoorár je, aby táto metóda bola rovnocenná s ostatnými druhmi terapie, aby bola preplácaná poisťovnňou, aby terapeutický pes mal otvorené dvere do nemocníc a rôznych zariadení idopravných prostriedkov. Veríme, že tieto túžby neostanú večným snom.

Občianske združenie Usmej sa na mňa dostalo dar od futbalistov z MFK Košice vo výške 14 000,-Sk na zakúpenie dvoch terapeutických psov, pomocou ktorých bude canisterapeutka pomáhať hendikepovaným deťom v ich napredovaní.

ĎAKUJEME