Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Benefičný koncert Usmej sa na mňa 2011


Neopísateľný zážitok ponúklo benefičné podujatie „Usmej sa na mňa“, ktoré sa konalo v Košiciach 20. februára 2011. Radosť a dojatie sa miešali v ľuďoch, ktorí sa prišli pozrieť na spoločné vystúpenie známych umelcov a hendikepovaných detí. „Výnimočné“ deti zas žiarili šťastím – mnohé z nich boli po prvýkrát na naozajstnom koncerte a naživo videli umelcov, ktorých poznajú len z televíznej obrazovky.

Podujatie v Dome umenia odštartovali výnimočné deti Eugen Mroč prednesom prózy a nevidiaci Marco Orosz hrou na klavír. Z radov výnimočných detí boli aj spolumoderátorka herca Ferka Baloga, Lenka Bosáková, akordeonista Janík Šuľák, vynikajúci malý spevák Sebastian Schneider a deti zo ŠZŠ na Rovníkovej ulici. Všetci oplývali radosťou a opäť dokázali, že napriek rôznym postihnutiam majú chuť rozvíjať sa.

Miro Šmajda očaril všetkých divákov nielen spevom ale aj tancom s vozíčkarkou Dominikou. Emotívne vystúpenie Mariana Banga, nevidiaceho speváka, nenechalo chladným nikoho zo zúčastnených. Dodalo gracióznosť celému koncertu. Okrem krásnej a talentovanej Karolíny Majerníkovej bol nesporným osviežením Martin Leco so svojou šou s basketbalovými loptami. Muzikantskou lahôdkou bolo aj vystúpenie Mariána Čekovského s Henrym Tóthom.

Už tradične si všetky „výnimočné“ deti zaspievali na záver s účinkujúcimi umelcami svoju hymnu: „Podaj ruku nášmu svetu, nechaj sa ním tíško viesť....“
Návštevníci si mohli odniesť z podujatia nielen výrobky zdravotne znevýhodnených detí, ale aj radosť, pozitívnu energiu a pokoj v duši.

Krásne fotky z podujatia od nášho dvorného fotografa Petra reefe Kováča si môžete pozrieť vo Fotogalérii.

Ak máte záujem o DVD z koncertu, napíšte nám na info@usmejsanamna.sk.
Viac o výnimočných účinkujúcich.


  Fotogaléria (Peter reefe Kovac)
  Benefičný koncert 2011 (na stiahnutie)