Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Novoročenky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Benefičný koncert 2007

Všetci, ktorí poznajú text hymny nášho združenia a inšpirovali sa jej úvodnými slovami „Podaj ruku nášmu svetu, nechaj sa ním tíško viesť ...“, ale aj tí, ktorí tento text nepoznajú, a predsa, dňa 11.februára 2007 o 17tej hodine prišli do Domu umenia v Košiciach, mali po roku opäť možnosť sa na chvíľku zastaviť a spolu s naším združením sa ohliadnuť za našimi aktivitami a činnosťou v roku 2006 v rámci 3. ročníka benefičného koncertu Usmej sa na mňa 2007.
Bolo pre nás vyznamenaním, že tento rok mal náš koncert „ochranné krídla“ v podobe záštity prvej dámy Slovenskej republiky, pani Silvii Gašparovičovej a predsedu košického samosprávneho kraja, pána Zdenka Trebuľu.
Koncert otvorili a „tíško“ za zvuku bubnov všetkých prítomných do nášho sveta voviedli členovia divadelnej skupiny „Zaujímavý titulok“ zo Súkromného centra voľného času Filia.
V príjemnej atmosfére sa počas večera na scéne vystriedali naši vynikajúci hudobní hostia Katka Koščová so skupinou, Marián Čekovský s kapelou a dvoma detskými hosťami a Zuzka Smatanová s kapelou.

Jedným z cieľov koncertu bolo opäť ukázať našim sponzorom, učiteľom, rodičom i priaznivcom, aké šikovné a nadané deti naše združenie zastrešuje. Vystúpenia recitátora Zolyho Szelesa zo Špeciálnej základnej školy na Vojenskej ulici, raperov Henricha a Norberta Wilnrotterovcov zo Základnej školy na Gemerskej ulici, speváčky Janky Perháčovej z Obchodnej akadémie na Opatovskej ceste, huslistu Samuela Salzera, flautistky Katky Talabajovej a klaviristky Janky Bittóovej boli toho najväčším a určite aj najkrajším dôkazom.
Počas koncertu sme boli sprevádzaní výbornými moderátormi Dodom Filom, ktorému šikovne kontrovala Paťka Fráterová.
Slová o aktivitách nášho združenia zaujímavo doplnili „dokumenty“ fotky a krátky film, ktorý natočili a zostrihali počas letného tábora sluchovo postihnutí Laco Rác a Peťo Kapraľ.
Výťažok z koncertu, tak ako minulý rok, bude využitý na prípravu a priebeh letného tábora a na zakúpenie učebných a rehabilitačných pomôcok pre zdravotne postihnuté deti.

Ďalšie slová našej hymny hovoria: „Dívaj sa očami srdca, počúvaj, čo hovorí.“ a Občianske združenie Usmej sa na mňa by rado ešte raz touto cestou poďakovalo všetkým, čo počúvali srdcom a ktorí akokoľvek prispeli k úspešnému priebehu 3. ročníka nášho benefičného koncertu.

Na všetkých sa tešíme opäť o rok!


  Fotogaléria