Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Plavci bojovali o vstupenky na olympiádu

Plavci športového klubu Usmej sa na mňa si zmerali svoje sily v celoslovenskom meradle v dňoch 21. – 23. júna 2017 na X. národných hrách Špeciálnych olympiád v krásnom športovom areáli olympijského tréningového centra Šamorín. A neboli to hocijaké preteky, ale kvalifikačná súťaž na Svetové letné špeciálne olympiády v Abu Dhabí 2019.
Plavci

Na otváracom ceremoniáli sme mohli stretnúť aj našich vrcholových športovcov. Oheň na štadión priniesli športovci Danka Barteková (stelkyňa), Filip Šebo (futbalista) a Marcel Malatín (bežec).

Skoro 150 športovcov súťažilo sa v 6 športových odvetviach. Malá výprava Usmej sa na mňa (4 plavci) bola veľmi úspešná. V 8 disciplínach sme získali 8 medailí.
Plavci

Lenka Láslofiová získala 2 strieborné medaily (50 m prsia, 50 m voľný spôsob), Miloš Krupáš vybojoval 2 bronzové medaily (25 m prsia, 50 m prsia), Miška Duchová má 1 zlato a 1 striebro (25 m prsia a VS) a Dávid Boček si odniesol domov dve zlaté medaile (25 m motýlik a 50 m voľný spôsob).

Teraz nám už ostáva čakať, či bude niekto z našich športovcov nominovaný na Špeciálnu letnú olympiádu v Abu Dhabi. Trénujeme ďalej ?