Predbežná správa

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

späť
10. zimné hry Special olympics Slovensko

V dňoch 8. -10.februára 2019 sa v Monkovej doline konali už 10.Majstrovstvá SR Special olympics v zimných športoch.

Za OZ Usmej sa na mňa sa na ňom zúčastnili 4 športovci v troch rôznych športových odvetviach.

V zjazdovom lyžovaní nás reprezentovali Katka Kostelníková a Samko Dečo, v bežeckom lyžovaní Lenka Láslofiová a v behu na snežniciach Janík Greguš. Pre všetkých to bola premiérová účasť, napriek tomu si počínali veľmi úspešne a získali dohromady 10 medailí.

Katka štartovala v disciplínach slalom a obrovský slalom stredne pokročilých, kde sa v oboch disciplínach umiestnila na úžasnej striebornej priečke.

Samko štartoval v disciplínach slalom a obrovský slalom pokročilých kde získal skvelé dve bronzové medaile.

Lenka štartovala v disciplíne beh na lyžiach pokročilých na 500 m kde získala striebro a beh na lyžiach pokročilých na 1000 m so ziskom bronzovej medaile. Ako členka zmiešanej štafety v behu na 4x500 m si ešte pripísala na svoje konto striebro.

Novým športom v rámci MSR bol beh na snežniciach, do ktorého sa zapojili všetci naši športovci.

Janík si vybehal v disciplíne 25 m krásne striebro, Samko získal zlato na trati beh na 100 m, Lenka striebro na rovnakej trati a Katka sa umiestnila na 4.mieste .

Všetkým srdečne blahoželáme a veríme , že táto skúsenosť ich bude motivovať  v ďalšom športovom snažení .