Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt

PODPORTE NÁS


NAŠE VÝROBKY

Batikovaná taška
Keramické figúrky
Sada bavlnených vrecúšok
Sieťované ekovrecúška
Tienidlá na svietniky
Trendový batoh
voskové sviečky
Keramika
Šperky


Oznámenie o konaní
verejnej zbierky


Predbežná správa
verejnej zbierky

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Letný tábor plný poslušných kozliatok

Detský letný tábor pre „výnimočné“ deti je najväčšie podujatie a sviatok pre OZ Usmej sa na mňa.

Toho roku sme mohli byť spolu už po 14–ty krát. Rozprávkový tábor, na ktorý sa nielen deti tešili už celý rok sa konal od 22. do 27. 7. 2018 už tradične v hoteli DAM v Košickej Belej. Celý pobyt bol pretkaný rozprávkou Vlk a sedem kozliatok. O 50 mentálne, sluchovo, zrakovo a telesne hendikepovaných detí a mládež sa staralo 16 dobrovoľníkov z nášho občianskeho združenia.

Program sme mali bohatý. Od rozcvičiek, cez olympiádu, diskotéky, tvorivé dielne, bodovanie izieb a hry. Navyše sme mali aj penovú show, ktorú nám urobili páni hasiči. Ukážkovú hodinu teakwonda nám prišiel urobiť pán Ižárik s asistentmi a s výnimočným športovcom s Downovým syndrómom Romanom. A veru niektorým sa to tak zapáčilo, že chcú chodiť na tréningy aj počas školského roka. Deti sa veľmi potešili návšteve Smejka a Tanculienky, ktorí si nás vybrali na nakrúcanie videoklipu k svojej novej pesničke. Potešili sme sa aj návšteve pani námestníčky primátora Košíc, ktorá nám doniesla ovocný pozdrav, ale aj motorkárom, ktorí nám predstavili svoje tátoše. Na záver sme navštívili letecké múzeum v Košiciach.

Program sme mali veľmi pestrý a deti sa už teraz pýtajú na ďalší tábor.

To všetko sme mohli zorganizovať aj vďaka podpore dobrých ľudí, ktorí nám pomohli finančne, alebo darmi. Tábor sme mohli zorganizovať vďaka výťažku z benefičného koncertu Usmej sa na mňa ako aj charitatívneho behu VSE City run. Ďakujeme spoločnostiam Slovak Telecom, Nadácia SPP, Nadácia Penta za finančnú podporu cez granty, ako aj spoločnosti DeutschMann Internationale Spedition, Tesco Stores, Východoslovenská energetika a Progress Promotion za darčeky pre deti a tiež spoločnosti Aqua Pro za zabezpečenie pitného režimu. V neposlednom rade patrí veľká vďaka vedeniu a personálu hotela DAM v Košickej Belej.

Veľká vďaka patrí dobrovoľníkom z radov OZ Usmej sa na mňa, ktorí sa 6 dní 24 hodín denne príkladne starali o výnimočné deti.

Za krásne fotky ďakujeme Štefanovi Bičkošovi.