Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt
NAŠE VÝROBKY

Hosting zadarmo od WebSupport.skspäť
Hudba v tme

V nedeľu, 22. 10. 2017 o 18:00 v Kasárňach Kulturparku v Košiciach sme organizovali nezvyčajný zážitkový koncert Hudba v tme.

Podujatie sa konalo v absolútnej tme, aby to simulovalo život nevidiacich. Asistentmi vidiacemu publiku boli nevidiaci ľudia. Vidiace publikum bolo odkázané na ich pomoc pri usádzaní v tme. Zároveň mali možnosť sa porozprávať s týmito ľuďmi o ich živote a „výnimoční asistenti“ mali pocit užitočnosti.
Hudbu bez rušivých vplyvov , ktoré zachytáva zrak si mohli ľudia vypočuť v podaní mladých hudobníkov, ktorí to vzali ako výzvu (jazzový klavír - Richard Jambrich, spev s gitarou - Denisa Gajarská a Ľuboš Šoltés) a exotické hudobné nástroje predstavil nevidiaci Marco Oros.

Zároveň si mohlo publikum pochutnať na drobných pochutinách v tme a vyskúšať si prekážky, s ktorými každodenne bojujú nevidiaci.

Naši „výnimoční“ asistenti oboznámili svojich „zverencov“ s ich životom a pomôckami, ktoré im uľahčujú život.

Občianskemu združeniu Usmej sa na mňa pomohla s organizáciou Únia slabozrakých a nevidiacich Slovenska a Rotaract club Košice. Projekt finančne podporila Nadácia PRO CASSOVIA.