Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt Hosting zadarmo od WebSupport.sk


späť
Úspešní plavci


V piatok, 29. apríla sa na košickej plavárni konali Národné plavecké preteky špeciálnych olympiád. Slovenské hnutie špeciálnych olympiád, patriace do medzinárodnej siete Special Olympics, organizuje športové súťaže pre ľudí s mentálnym hendikepom na Slovensku.

Naše Občianske združenie reprezentovali dvaja plavci s Downovým syndrómom – Dávid Boček a Tomáš Bak. Mali stopercentnú úspešnosť, keď v štyroch disciplínach, ktoré absolvovali získali štyri medaily.

Dávid Boček plával 50 m prsia v svojom novom osobnom rekorde, kde získal zlato a 50 m voľným spôsobom s bronzovou medailou. Aj tu si v rozplavbe urobil svoj osobný rekord. Dávid má zatiaľ hendikep, že patrí medzi najmladších a najmenších plavcov, ale veríme, že ho čaká skvelá športová budúcnosť.

Tomáš Bak bol vôbec prvýkrát na plaveckých pretekoch a hneď získal dve zlaté medaily – v disciplínach 25 m prsia a 25 m voľný spôsob.

Ich trénerka Erika Bočeková bola veľmi spokojná so svojimi zverencami a zdá sa, že v pomere počtu súťažiacich a získaných ocenení bola najúspešnejšou trénerkou.
Keďže chlapci súťažili v rodných Košiciach, mali aj početný fanklub s neodmysliteľnými plagátmi.


GRATULUJEME!
Tomáš, Erika, Dávid

Tomáš a Dávid

fanklub

fanklub