Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt Hosting zadarmo od WebSupport.sk


späť
Benefičný koncert 2007

Všetci, ktorí poznajú text hymny nášho združenia a inšpirovali sa jej úvodnými slovami „Podaj ruku nášmu svetu, nechaj sa ním tíško viesť ...“, ale aj tí, ktorí tento text nepoznajú, a predsa, dňa 11.februára 2007 o 17tej hodine prišli do Domu umenia v Košiciach, mali po roku opäť možnosť sa na chvíľku zastaviť a spolu s naším združením sa ohliadnuť za našimi aktivitami a činnosťou v roku 2006 v rámci 3. ročníka benefičného koncertu Usmej sa na mňa 2007.
Bolo pre nás vyznamenaním, že tento rok mal náš koncert „ochranné krídla“ v podobe záštity prvej dámy Slovenskej republiky, pani Silvii Gašparovičovej a predsedu košického samosprávneho kraja, pána Zdenka Trebuľu.
Koncert otvorili a „tíško“ za zvuku bubnov všetkých prítomných do nášho sveta voviedli členovia divadelnej skupiny „Zaujímavý titulok“ zo Súkromného centra voľného času Filia.
V príjemnej atmosfére sa počas večera na scéne vystriedali naši vynikajúci hudobní hostia Katka Koščová so skupinou, Marián Čekovský s kapelou a dvoma detskými hosťami a Zuzka Smatanová s kapelou.

Jedným z cieľov koncertu bolo opäť ukázať našim sponzorom, učiteľom, rodičom i priaznivcom, aké šikovné a nadané deti naše združenie zastrešuje. Vystúpenia recitátora Zolyho Szelesa zo Špeciálnej základnej školy na Vojenskej ulici, raperov Henricha a Norberta Wilnrotterovcov zo Základnej školy na Gemerskej ulici, speváčky Janky Perháčovej z Obchodnej akadémie na Opatovskej ceste, huslistu Samuela Salzera, flautistky Katky Talabajovej a klaviristky Janky Bittóovej boli toho najväčším a určite aj najkrajším dôkazom.
Počas koncertu sme boli sprevádzaní výbornými moderátormi Dodom Filom, ktorému šikovne kontrovala Paťka Fráterová.
Slová o aktivitách nášho združenia zaujímavo doplnili „dokumenty“ fotky a krátky film, ktorý natočili a zostrihali počas letného tábora sluchovo postihnutí Laco Rác a Peťo Kapraľ.
Výťažok z koncertu, tak ako minulý rok, bude využitý na prípravu a priebeh letného tábora a na zakúpenie učebných a rehabilitačných pomôcok pre zdravotne postihnuté deti.

Ďalšie slová našej hymny hovoria: „Dívaj sa očami srdca, počúvaj, čo hovorí.“ a Občianske združenie Usmej sa na mňa by rado ešte raz touto cestou poďakovalo všetkým, čo počúvali srdcom a ktorí akokoľvek prispeli k úspešnému priebehu 3. ročníka nášho benefičného koncertu.

Na všetkých sa tešíme opäť o rok!


  Fotogaléria