Kto sme Naše poslanie Projekty Ďakujeme Vedeli ste, že... Kontakt Hosting zadarmo od WebSupport.sk


späť
VEDELI STE, ŽE...

...logo nášho občianskeho združenia namaľoval 7-ročný Dávid s Downovým syndrómom? Opísal písmená štetcom a usmial sa na nás. Tento chlapec možno nebude slávnym vedcom alebo spevákom, ale môže byť šťastným členom našej spoločnosti. Ak ho táto spoločnosť bude akceptovať.

....prostredníctvom občianskeho združenia USMEJ SA NA MŇA môžete prispieť na učebné pomôcky, liečebné a rehabilitačné procedúry a záujmovú činnosť zdravotne postihnutých detí v Košiciach a blízkom okolí?

... existujú verzie internetových stránok, ktoré sú dobre prístupné aj pre zrakovo postihnutých? Na našej titulnej stránke je linka "Textová verzia stránky". Je očistená od obrázkov, má zväčšené písmo a statický text. Preto sa dobre číta aj tým, ktrorí majú problémy so zrakom. Máte internetovú stránku, kde ponúkate informácie pre širokú verejnosť? Skúste urobiť verziu aj pre tých, ktorí si ju nemôžu prečítať s malým písmom a "behajúcim" textom. Radi Vám pri tom pomôžeme.

... počítač môže aj rozprávať? Tento hovoriaci počítač pomáha najmä nevidiacim a slabozrakým ľuďom.

...aj nevidiaci chlapci môžu preraziť v show-biznise? Súrodenci Henrich a Norbert Wilnrotterovci z nášho OZ sa svojim raperským vystúpením dostali až do finále televíznej súťaže Česko-Slovensko má talent?
"Foto":[http://www.usmejsanamna.sk/content/static/sk/vedeli_ste/nh6.jpg]

...aj deti s mentálnym znevýhodnením môžu dosahovať vynikajúce športové výsledky, keď majú talent, vôľu a dobré vedenie? Dôkazom toho je náš Dávid Boček, ktorý v plávaní a lyžovaní patrí medzi slovenskú špičku v svojej kategórii a chcel by reprezentovať Slovensko na Špeciálnej olympiáde. Získal grant aj v konkurencii zdravých detí Talent novej Európy.

...košický magistrát zdobí obraz v nadživotnej veľkosti od "výnimočného" 12- ročného Daniela Varhola zo Špeciálnej ZŠ pre deti s mentálnym hendikepom? Jeho vnímanie témy "Ja a moje mesto" je celkom nevšedné. "Veď posúďte sami":[http://www.usmejsanamna.sk/content/static/sk/vedeli_ste/bilbord-na-bd-2.jpg]